Armonaitės kirtis valdantiesiems: jie lipa kuriantiems ir dirbantiems žmonėms ant galvos

AA kirtis valdantiesiems
Seimo narės Aušrinės Armonaitės vadovaujama Laisvės partija šeštadienį Vilniuje rinkosi į Tarybos posėdį. Aptartas pirmasis didelis iššūkis partijai – Seimo rinkimai. Partijos pirmininkė A. Armonaitė teigė, kad Lietuva dabar pasirinkimų kelyje. Ir nereikėtų valdžios vėl atiduoti į valstiečiais pasivadinusių kolūkiečių rankas.

Laisvės partijos pirmininkė A. Armonaitė susirinkusiems partiečiams sakė, kad Lietuva rudenį rinksis savo ateities kelią – klestėjimo, ar kaip sako politikė – „murkdymosi“. „Kodėl yra valstybių, kurios yra laimingos, turtingos, veikia įstatymas, kur žmonės užsidirba pinigų, džiaugiasi žmogaus teisėmis. Ir yra kitų, kurios yra žlungančios. Du pavyzdžiai iš knygos: Venecija buvo kadaise pasaulio prekybos centras – jie norėjo dalyvauti sprendimų priėmime, nes jie miestą kuria. Tačiau siaura aristokratija sakė ne, nes tai grėsmė mūsų išlikimui – šie visi inovatoriai“, – partijos Tarybos posėdyje kalbėjo A. Armonaitė.

A. Armonaitė įkando ir valdantiesiems dėl to, kad pamiršo miestiečius. „Kas jei ne mes geriausiai atstovausime jaunimui, sąžiningam verslui, nuosekliai kalbėsime apie mokytoją, mediką, apie tų profesijų žmonių reikalingumą mūsų ateičiai. Miestiečiai – dar viena pamiršta ir nuengta žmonių grupių, kurios niekas neatstovauja. (…) Mums reikia padaryti taip, kad tų žmonių balsas būtų girdimas“, – teigė ji. „Šie metai yra lūžio metai ir padarykime taip, kad šioje kryžkelėje Lietuva pasirinktų augimo ir klestėjimo, o ne murkdymosi kelią“, – teigė partijos pirmininkė.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius Laisvės partijos tarybos posėdyje sakė, kad ši partija turi dvi pagrindines misijas – žmogaus teisės ir švietimas. Yra ir trečia misija, tačiau ji dar neišplėtota. „Bet apie ekonomiką mums dar reikia padaryti keletą žingsnių, kad mus girdėtų ir išgirstų“, – sakė jis. Vilniaus miesto meras tikino, kad didelė klaida žiūrėti į ekonomiką, neatsižvelgiant į žmogaus teisių aspektą. „Man atrodo būtų didelė klaida, jei mes ekonomiką suprastume taip, kaip dažniausiai kalbama apie tai. Man atrodo pradžia yra kitur, ji glūdi žmogaus teisėse. Nes, pagalvokime patys, ar mes galime kalbėti apie žmogaus teises, jei mes atimame žmogui laisvas galimybes užsidirbti duonai kasdieninei. Ar mes galime kalbėti apie kūrybą, jei ją uždarysime tapyme, scenos menuose, o kurti daiktus ir paslaugas, yra kažkas kitas“, – svarstė jis.
Politikas ragino neapibrėžti partijos kaip esančios „tarp“. „Šiandien pasaulyje vyksta kova tarp gėrio ir blogio, tarp tiesos ir melo. Kviečiu labai aiškiai suvokti, kad mes pasirenkam pusę ir ją atlaikome. (…) Mums svarbu suvokti, kad mes nesame kompromisas tarp gėrio ir blogio. Ne, mes esame tie, kurie sutelks gėrio jėgas ir laimėti“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras R. Šimašius.