A.Politkovskajos mirties metinės

Spalio 7d. sukaks treji metai, kaip savo namo lifte buvo rasta nužudyta rusų žurnalistė, arši tuometinio prezidento V.Putino ir karo Čečėnijoje kritikė Ana Politkovskaja.

Drąsiomis publikacijomis garsėjusios žurnalistės nužudymo istorija nejuda iš mirties taško, o aukos kolegos žurnalistai ir artimieji nesiliauja teigti, jog žūties kaltininkus slepia pati valstybė.

Rusijos prezidentui D.Medvedevui žiniasklaidoje nemažai kalbant apie pilietinės visuomenės stiprinimą ir žodžio laisvę Rusijoje, viešai išsakyti aršios valdančiųjų kritikos nevengusios žurnalistės žūtį vis dar gaubia nežinia.

Šį trečiadienį Lietuvos liberalus jaunimas įvykdys dar vieną viešąją iniciatyvą prisidėdamas prie IFLRY iniciajuojamų akcijų prie Rusijos ambasadų bei primins apie žodžio ir minties laisvę šioje šalyje.

A.Politkovskajos žūtis tapo ryškiu žodžio laisvės priespaudos Rusijoje simboliu. Niekas svetimas negali išspręsti vidinių Rusijos problemų, tačiau viešumas ir tarptautinis spaudimas bei palaikymas gali paskatinti Rusijos piliečius reikalauti didesnės minties laisvės savo šalyje, o sistemos funkcionierius nepamiršti, jog jų veiksmai yra žinomi ir atitinkamai vertinami.


Beje, tuos, kuriuos domina kitos LLJ organizuotos viešosios akcijos Vilniuje, daugiau informacijos rasite čia.